Blogs

Brīvdienas ar velobraucienu gar Velna alu līdz Krimuldai

Brīvdienas turpinās un ir tik daudz vēlmju visu redzēt un piedzīvot, ka jādodas kārtējā nelielajā ceļojumā, lai izjustu dabas tuvumu un patīkamo ceļojuma piedzīvojuma sajūtu.

Nevēloties maldīties vai piedzīvot nepatīkamus pārsteigumus, izvēlējos virzienu un maršrutu, kuru esmu jau izmēģinājusi un kurš nav sarežģīts. Tā kā neesmu ļoti aizrāvusies ar riteņbraukšanu, jo daru to tikai kādu reizi gadā vai vēl retāk, un man nav sava velosipēda, tad brīvdienas sāku no nomas punkta Siguldā. Kad esmu izvēlējusies sev velosipēdu, aizminusies pirmos metrus un uztraukums no neprasmes braukt sāk mazināties, pamazām atrodu pareizo virzienu, kurp dosies mans velobrauciens. Izbraucu nelielu līkumu pilsētā, lai sāktu sekot velosipēdistu celiņa norādēm un uzmeklētu savu iecerēto maršruta virzienu. Un drīz vien tiku uz pareizā ceļa, lai dotos lejup uz Gaujas krastu un Velna alu.

Turpināt lasīt "Brīvdienas ar velobraucienu gar Velna alu līdz Krimuldai"

Pārgājiens uz Vējupītes gravu Gaujas Nacionālajā parkā

Paparde Gaujas Nacionālaja parkā
Paparde

Gaujas Nacionālajā parkā skatam paveras meža taka, gar kuras malām sastājušās staltas simtgadīgas egles un reizumis šķiet, ka būs iespēja doties vēsturē, kur aiz nākamā līkuma, gluži kā vieglas vēja nestas elfas garās zīda kleitās zem mežģīnēm un rišām izrotātiem saulessargiem, pa taku dosies grāfienes no 19.gs, kad grāfs Kropotkins veicināja kādreizējās Zēgevoldes attīstību un uzplaukumu, uzbūvējot viesnīcu Hotel Segewold, kā arī ierīkojot skatu vietas,nojumes un takas ar koka kāpnēm. Olga Kropotkina par šīm vietām izteikusies ar lielu mīlestību un savās atmiņas piešķīrusi šīm takām romantikas apvītu gaisotni, kuru gribētos salīdzināt ar 19.gs aristokrātijas sievietēm raksturīgu neaizskaramību un trauslumu.

Tomēr es šoreiz vēlējos doties pastaigā pa Gaujas Nacionālā parka dabas taku un izjust dabas tuvumu un vareno spēku, kā arī tuvāk iepazīt mežonīgo Vējupītes gravu, kura atrodas vien dažu soļu attālumā no Siguldas centra. Arī šeit vērojami pirms  300 -370 miljoniem gadu veidojušos smilšakmens atsegumi, tomēr šī vieta man tik ļoti patīk spilgta zaļuma, mazās upes pastāvīgās čalošanas un slapjo kāju dēļ.

Es savu pastaigu uzsāku dodoties mežā netālu no Kropotkinu dzimtas kapsētas un jau pavisam drīz mani aizrāva burvīgās egles, paparžu audzes, daži skudru apdzīvoti celmi un kraujas malas. Kopā ar mani nāca mans gandrīz 2 gadus vecais dēls, kurš nespēja paiet garām nevienai skudru pilij vai lielām egļu saknēm. Šādi mēs varējām apskatīt un apbrīnot mežu, izjust tā pasakaino smaržu, salasīt čiekurus un apskatīt lielisko saules veidoto gaismas spēli caur ozolu milžu zariem. Mēs devāmies pa taku līdz pirmajai skatu vietai pie Kraukļu aizas un tad tālāk līdz romantiskajam Gleznotāju vai Paradīzes kalnam.

Turpināt lasīt "Pārgājiens uz Vējupītes gravu Gaujas Nacionālajā parkā"

Atpūtas mājiņa – Jaunlīdumnieki

Rudens un ziema ir piemērots laiks, kad veltīt laiku rokdarbiem. Šajā laika iespējams veidot dažādus dekorus. Atpūtas mājiņa ir piemērota vide, kur izvietot dekorus no dabas veltēm. Kā arī, gaidot Ziemassvētkus, ir patīkami mierīgā gaisotnē ļauties dekoru veidošanai. Šoreiz es veidoju tikai adventes vainagu un nelielu gaismas dekoru. Bet gandarījumu radīja ne tikai izveidoti dekori, bet arī laiks, ko pavadīju tos veidojot. To veidošana bija kā neliela meditācija un gatavošanās svētkiem.

Turpināt lasīt "Atpūtas mājiņa – Jaunlīdumnieki"

Gaujas Nacionālais parks – vieta lieliskām pastaigām

Vai zināji, ka Gaujas Nacionālajā parks ir vieta, kur atrodams plašākais taku tīklojums Baltijā, kā arī to, ka tās ir pieejamas aplikācijā un līdz ar to daudz vieglāk izstaigājamas, jo pastaigā pa tām Jūs aizvedīs ne tikai karte, bet arī Enter Gauja veidotais digitālais ceļvedis?

Gaujas Nacionālajā parks piedāvā gan garākas, gan īsākas pastaigu takas, gan velomaršrutus, kas būs piemēroti dažādiem ceļotājiem un viņu mērķiem. Šeit ir takas, kas piemērotas vairāk pastaigai uz 2 h – piem., Vējupītes grava, gan arī takas, kas būs piemērotas vairāku dienu pārgājienam. Viens no piemēriem velomaršrutam 4h ikvienam – velobrauciens gar Velna alu uz Krimuldu.

Turpināt lasīt "Gaujas Nacionālais parks – vieta lieliskām pastaigām"
lvLatviešu valoda