atpūtas mājiņa

Atpūtas mājiņa – Jaunlīdumnieki

atpūtas mājiņa

Rudens un ziema ir piemērots laiks, kad veltīt laiku rokdarbiem. Šajā laika iespējams veidot dažādus dekorus. Atpūtas mājiņa ir piemērota vide, kur izvietot dekorus no dabas veltēm. Kā arī, gaidot Ziemassvētkus, ir patīkami mierīgā gaisotnē ļauties dekoru veidošanai. Šoreiz es veidoju tikai adventes vainagu un nelielu gaismas dekoru. Bet gandarījumu radīja ne tikai izveidoti dekori, bet arī laiks, ko pavadīju tos veidojot. To veidošana bija kā neliela meditācija un gatavošanās svētkiem.

Īstenībā dekoru veidošana ir patīkama nodarbe visa gada garumā. Tā ir iedvesma, atrodoties dabā, ieraudzīt tās dabas veltes, kuras būs labākais pamats dekoriem atpūtas mājiņai – Jaunlīdumnieki. Šādi vienkāršas pastaigas laikā iespējams ieraudzīt dažādus dabas materiālus, kurus pirmajā brīdī es nepamanītu. Un diez vai es iedomātos likt par pamatu, veidojot dekoru. Bet palūkojoties vairākkārt veidojas idejas, ko no katras dabas veltes iespējams izveidot. Reizēm redzot dabas veltes – zīles, kastaņus, čiekurus – ir vēlme tos pacelt, bet, ja tie jānomet atpakaļ, šķiet bezjēdzīgi tos lasīt. Bet, domājot par dekoriem, rodas jēga un motivācija tos lasīt. Lielāko daļu pārējo sastāvdaļu nepirku specializētos veikalos, bet Depo vai Rimi.

Iedvesma dekoriem – atpūtas mājiņa Jaunlīdumnieki

Reizēm šķiet, kur gan rast iedvesmu. Bet idejas reizēm var rasties tikai paskatoties uz dabas veltēm. Šoreiz Adventes vainagu izveidoju no dadžiem. Dārzā tie bija saauguši. Šis ir lielisks augs, kas paredzēts kompozīciju veidošanai. Tomēr dārzā tas sāka aizņemt pārāk daudz vietas. Man bija ideja veidot Adventes vainagu no apaļiem, bumbām līdzīgiem augiem. Un zīles, kastaņi likās nedaudz ierasti un drūmi. Rezultātā izdevās panākt dekora samtainu izskatu. Kā arī man patika tā vēsais tonis, kas iederas pelēko toņu gammā veidotajā interjerā. Šāds dekors radīja lielisku Ziemassvētku noskaņu atpūtas mājiņā.

Tomēr Ziemassvētku noskaņas radīšanai atpūtas mājiņā, man gribējās vairāk gaismas. Man izdevās radīt patiesi lielisku noskaņu, izveidojot lampiņu dekoru veco laiku vīna balonā. Šo ideju agrāk biju ievērojusi dažādos gaismas dekoros, kas pieejami interjera veikalos. Tomēr pirktie dekori nešķita piemēroti atpūtas mājiņai Jaunlīdumnieki. Līdz ar to nolēmu, ka pati ķeršos pie šāda dekora veidošanas. Rezultātā man patika brīvdienu mājā izveidotā gaisotne.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda